Produkty / Dřevěné podlahy

obrazek produktu

Výrobci: Scheucher, Kährs, Magnum

Celodřevěné vrstvené podlahy „Fertigparket“ - jedná se většinou o třívrstvé podlahy, na jejichž jádro z latí se lepí dýha z ušlechtilého dřeva o síle cca 4mm, ve skladbě výsledného vzhledu, tedy parket, větších lamel nebo prken. Dolní stranu tvoří dýha jako protitahová vrstva pro rozměrovou stabilitu. Takto připravená lamela se lisuje, několikrát brousí a lakuje speciálními laky, které se tvrdí UV zářením. Obdobným způsobem se vyrábí i podlahy s olejovaným povrchem. Tyto lamely jsou opatřené perem a drážkou, pro pokládku za pomoci lepidel, nebo tzv. suchým (click) zámkem, který umožňuje pokládku plovoucím způsobem. Výhodou těchto podlah je rychlá pokládka „pravé dřevěné“ podlahy, kdy odpadá pracné a špinavé broušení s následným lakováním nebo olejováním a v neposlední řadě i nižší finanční náročnost. Tuto podlahu je možné po opotřebení brousit a opětovně lakovat, takže životnost je několikrát delší, než je garantovaná záruka. Podlahy se liší v použité dřevině, v lacích, tloušťkách a výrobních technologiích – v závislosti na výrobci. V nabídce jsou běžné evropské dřeviny, ale i dřeviny exotické včetně bambusu. V posledních letech je výrazně vyšší poptávka po podlahách s olejovou úpravou. Přírodní matný vzhled, snadná údržba a do budoucna absence nutnosti broušení před renovací stále zvyšuje jejich oblíbenost. Podlahy jsou vhodné do všech prostor kromě míst s vysokou vlhkostí (koupelny, prádelny, sauny apod.).


Dvouvrstvé celodřevěné parkety - vynikající kombinace klasické elegance parketového vzhledu a jednoduchosti pokládky. Tyto parkety jsou konstruovány jako dvouvrstvé, kdy dýha z ušlechtilého dřeva (4mm nebo 5,5 mm) je příčně podlepena smrkovými latěmi. Následně je parketa broušena, lakována nebo olejována a opatřena perem a drážkou. Příčně nalepené latě stabilizují nášlapnou vrstvu dřeva proti deformacím, způsobených přirozeným pnutím materiálu. Parkety se lepí celoplošně jako běžné parkety do obvyklých parketových tvarů (rybina, palubka apod.) Vynikají rozměrovou stabilitou a nízkou stavební výškou (cca 10,5mm), což se cení zejména při rekonstrukcích podlah. Tyto parkety je možno renovovat obnovou olejové impregnace nebo broušením a následným lakováním. Parkety se dodávají v široké nabídce evropských i exotických dřevin. Tyto dvouvrstvé parkety jsou vhodné do prostor s podlahovým vytápěním.

Masivní dřevěné podlahy - tato kategorie obsahuje širokou nabídku velice luxusních podlah z masivního dřeva ve formě prken nebo velkoplošných parket, vesměs o tloušťkách okolo 20mm. Dodávají se jako předbroušený polotovar nebo s povrchovou úpravou. Často bývá po obvodě lamely vyfrézována mikrofáze, která sympaticky přiznává spoje. Velmi módní i praktické je v poslední době stále rozšířenější kartáčovavání podlah, kdy je za pomoci specielních nylonových kartáčů podélně vybroušena měkčí dřevěná tkáň a tak se simuluje vzhled starších, dlouho používaných podlah. Podlahy lze ošetřit lakováním nebo přírodními a barvenými oleji.