Produkty / PVC

obrazek produktu

PVC Výrobci:

Fatrafloor, Forbo, Tarkett PVC

Heterogenní (vícevrstvé) PVC - pro využití v domácnostech až po zátěžová lina určená do komerčních prostor. Dodávají se v pásech od šířky 150cm až 500cm Tloušťka lin se pohybuje od 0,8mm až do 4mm. Kvalitnější PVC v sobě mají obsaženu vrstvu ze skelného rouna, které zajišťuje jeho rozměrovou stabilitu a do určité výměry plochy se nemusí celoplošně lepit. Některá lina mají speciálně vyvinutou textilní podkladovou vrstvu, která dokáže eliminovat nerovnosti na podkladu, které by se mohli vyrýsovat časem na povrchu PVC. Do skupiny heterogenních lin patří i speciální sportovní PVC určené pro tělocvičny, posilovny a fitness centra. Samostatnou kategorií jsou desénové vinylové dílce, které mají ale odlišný postup při montáži

Homogenní (jednovrstvé) PVC - tato lina jsou vyráběna v jednom pracovním kroku a jsou stejnoměrně probarvena v celém průřezu tloušťky. Jsou určena především pro komerční a průmyslové zatížení, kde při úbytku materiálu vlivem abraze, v nejzatíženějších místech, lino nezmění barvu ani strukturu. Využití najdou pochopitelně i v moderních interiérech, především pro svou barevnost. Tyto materiály se dodávaji jak v pásech tak ve čtvercích. Čtverce se využívají především pro desénové odlišení interiérů.

Všechna PVC, až na výjimky, se celoplošně lepí na dokonale vyrovnaný (vystěrkovaný) povrch. Spoje pásů se provádí svářecí šňůrou, nebo speciálním lepidlem, tzv. studeným svárem. V řadě doplňků jsou obsažena schodové hrany, soklovací pásky, ukončovací hrany a další.